Rayovac Extra – baterie do aparatów słuchowych. Ewolucja.
5 października 2020
Power One Evolution – 9 na 10 testujących poleca nowe baterie.
26 października 2020

Power One Evolution – energia na nasze czasy. Baterie wkrótce dostępne w sklepie goenergia.pl

Baterie do aparatów słuchowych to ogniwa o najwyższej, dostępnej powszechnie gęstości energii. Baterie Power One są wynikiem konsekwentnych prac badawczych i dążenia Varty do ciągłego rozwoju. Bo to właśnie Varta jest producentem baterii słuchowych Power One. Ich wiedza specjalistyczna w tym zakresie opiera się na synergii szeroko zakrojonych badań materiałowych, wieloletnim doświadczeniu w opracowywaniu ogniw oraz własnej technologii produkcyjnej.

Power One tradycyjnie zapewnia bezpieczeństwo aparatu słuchowego przez odpowiednią jakość baterii. Baterie Power One są niezawodne nawet w ekstremalnych warunkach środowiskowych, dzięki opatentowanej technologii potrójnego uszczelnienia. Dotychczas materiałem zapewniającym bezpieczeństwo była folia PTFE. PTFE to bardzo szczególny rodzaj tworzywa sztucznego: składa się z warstwy spełniającej funkcję powłoki nieprzywierającej na patelniach, znanej jako „Teflon®”, a także membrany wykorzystującej technologię stosowaną w ubraniach z warstwą oddychającą, znaną jako „Gore-Tex®”.

Nowe baterie Power One Evolution, opierają się na nowszej technologii TFT (Thin Foil Technology). Jest to nowy cieńszy materiał, który ma te same właściwości, co folia PTFE, ale zajmuje mniej miejsca, dzięki czemu w baterii o tym samym rozmiarze co wcześniejszy, można umieścić więcej wkładu wytwarzającego prąd. Połączenie technlogii TFT z udoskonaleniem formuły wkładu sprawiło, ze baterie Power One Evolution mają żywotność dłuższą nawet o 15% w stosunku do poprzedniej generacji baterii Power One, a także w stosunku do baterii konkurencji. Dane dotyczą najpopularniejszej obecnie baterii typu 312.

Baterie Power One Evolution – porównanie budowy z bateriami poprzedniej generacji i bateriami konkurencji. Dzięki zastosowaniu nowej technologii TFT i nowej formule, żywotność baterii jest większa nawet o 15%.

Z punktu widzenia użytkowników aparatów słuchowych, równie ważna jest wysoce rozwinięta technologia zastosowanej folii uszczelniającej, z której produkuje się nalepki zabezpieczające baterie przed rozładowaniem. Gwarantuje ona wysoką jakość każdego ogniwa i sprawia, że bateria nie wysycha ani nie rozładowuje się przedwcześnie. Uzyskane efekty dają możliwość długiego przechowywania baterii. Okres przydatności baterii do aparatów słuchowych został potwierdzony w długoterminowych testach prowadzonych w różnych warunkach klimatycznych, nawet w ekstremalnych i wynosi aż 4 lata.

Długa żywotność z gwarantowanym wysokim napięciem ogniwa dzięki zastosowaniu opatentowanej technologii katodowej sprawia, że częsta wymiana baterii jest zbędna i zapewnia uzyskanie najlepszego możliwego dźwięku, wytworzonego przez aparat słuchowy.Baterie Power One są produkowane w Ellwangen w Niemczech, w najnowocześniejszym i największym na świecie zakładzie produkującym baterie do aparatów słuchowych. Produkowane są na w pełni zautomatyzowanych szybkich liniach. Wysoki stopień automatyzacji tego procesu oznacza, że wymaganych jest bardzo niewiele operacji ręcznych, a co za tym idzie ryzyko błędu jest minimalne.