Power One Evolution – energia na nasze czasy. Baterie wkrótce dostępne w sklepie goenergia.pl
15 października 2020

Power One Evolution – 9 na 10 testujących poleca nowe baterie.

Baterie do aparatów słuchowych to wyjątkowy produkt. Przy ich produkcji trzeba uwzględnić wiele trudnych problemów do rozwiązania. Baterie te muszą być małe, ale jednocześnie na tyle pojemne by zasilić na wiele dni aparat słuchowy i zapewnić komfort jego użytkowania. Muszą też być bezpieczne, tzn. zabezpieczone w ten sposób, żeby nie zalały aparatu słuchowego.

Niezależne labolatorium Intertek potwierdziło przewagę nowych baterii Power One Evolution. Baterie Varta Power One z technologią TFT są od 11 do 15 % pojemniejsze od baterii słuchowych Power One poprzedniej generacji i od baterii słuchowych konkurencji.

Wszystkie wymagania spełniają baterie Power One, które są konsekwentnie ulepszane przez zespół badawczy Varty. Właśnie teraz wchodzi na rynek nowa wersja baterii Varty – Power One Evolution.

Ich innowacyjność polega na ulepszeniu formuły wkładu baterii, ale przede wszystkim na opracowaniu nowego materiału uszczelniającego baterie. Dobrze działającą  folię PTFE zastępuje teraz uszczelka wyprodukowana w technologii TFT. Na naszym blogu znajdziesz wpis poświęcony temu zagadnieniu tutaj.

Wyprodukowane w nowej technologii TFT uszczelki są cieńsze i zajmują mniej miejsca. Dzięki temu wewnątrz baterii można umieścić więcej wkładu, a przez to bateria zyskuje na pojemności. Nowe baterie Power One Evolution mają żywotność dłuższą nawet o 15% w stosunku do poprzedniej generacji baterii Power One, a także w stosunku do baterii konkurencji. Dane dotyczą najpopularniejszej obecnie baterii typu 312.

Aż 81 % testujących potwierdza, że nowe baterie Varta Power One Evolution działają przynajmniej 1 dzień dłużej. 43 % osób testujących zadeklarowało, że nowe baterie wyprodukowane w technologii TFT działały 2 dni dłużej niż baterie Power One poprzedniej generacji i baterie konkurencji.

Aby potwierdzić wyższą pojemność baterii Power One Evolution, Varta zleciła przeprowadzenie testów niezależnemu laboratorium Itertek. Na opracowanym przez laboratorium Intertek wykresie widać, że nowe baterie są mocniejsze od poprzedniej generacji baterii Power One oraz od baterii konkurencji od 11 do 16 %. Wyniki dotyczą dwóch najpopularniejszych na rynku typów baterii słuchowych, czyli baterii typ 13 i baterii typ 312.

Po przeprowadzonych testach laboratoryjnych przeprowadzono również badanie opinii użytkowników aparatów słuchowych. Dano im do testowania w warunkach naturalnych baterie Power One Evolution, a następnie poproszono o opinię na temat nowych baterii. Z zebranych informacji wynika, że aż 81 % osób testujących twierdzi, ze nowe baterie działają przynajmniej 1 dzień dłużej. 43 % osób testujących stwierdziło wydłużenie czasu działania baterii o dwie doby. Dodatkowo potwierdzono w długoterminowych testach prowadzonych w różnych warunkach klimatycznych, nawet w ekstremalnych, że okres przydatności do użycia baterii Power One Evolution, wynosi aż 4 lata.

Użytkownicy baterii Power One Evolution polecają je innym użytkownikom aparatów słuchowych. Nowa technologia TFT sprawia, że baterie Power One Evolution działają o jeden lub dwa dni dłużej.

Uzyskane wyniki sprawiają, że nowe baterie poprawiają komfort korzystania z aparatów słuchowych przy zachowaniu bezpieczeństwa i gwarancji jakości firmy Varta Microbattery. Długa żywotność z gwarantowanym wysokim napięciem ogniwa dzięki zastosowaniu opatentowanej technologii katodowej zapewnia uzyskanie najlepszego możliwego dźwięku, wytworzonego przez aparat słuchowy i sprawia, że częsta wymiana baterii jest zbędna.Baterie Power One są produkowane w Ellwangen w Niemczech, w najnowocześniejszym i największym na świecie zakładzie produkującym baterie do aparatów słuchowych. Produkowane są na w pełni zautomatyzowanych szybkich liniach. Wysoki stopień automatyzacji tego procesu oznacza, że wymaganych jest bardzo niewiele operacji ręcznych, a co za tym idzie ryzyko błędu jest minimalne.