Baterie srebrowe do zegarków

Kupując baterie srebrowe do zegarka, kupujesz swój spokój, bo nie musisz martwić się o działanie Twojego zegarka nawet przez dwa lata.

Jakich baterii potrzebujesz?

Baterie srebrowe produkuje się w wielu rozmiarach. Żeby mieć pewność jakiej baterii potrzebujesz, odczytaj jej oznaczenie z tej, która aktualnie jest zamontowana w Twoim zegarku. Baterie srebrowe są nazywane zegarkowymi, bo najczęściej używa się ich do zasilania mechanizmów zegarków kwarcowych.

Typy i oznaczenia baterii srebrowych

Baterie srebrowe możesz kupić w wersji niskoprądowej i wysokoprądowej.

Baterie zegarkowe niskoprądowe maja na końcu oznaczenie SW, np. SR 626 SW. Są to baterie, które wkłada się do zegarków z prostymi mechanizmami, bez dodatkowych funkcji.

Baterie srebrowe wysokoprądowe wkłada się zazwyczaj do zegarków z dodatkowymi funkcjami, np. ze stoperem. Ich oznaczenia kończą się literką W. Przykład symbolu baterii zegarkowej wysokoprądowej to SR 927 W

Baterie srebrowe oznaczane są też trzycyfrowymi symbolami, które są niezależne od tego czy baterie są nisko, czy wysokoprądowe. Ich symbole są trzycyfrowe i zaczynają się od oznaczenia 301, poprzez popularne baterie 364 (SR 621 SW) lub 377 (SR 626 SW), aż do symbolu 399 (SR 927 W).

Do czego jeszcze przydadzą się baterie srebrowe?

Baterii srebrowych będziesz potrzebować także do urządzeń pomiarowych, niektórych zabawek i kalkulatorów.

Polecamy marki Rayovac, Maxell, Varta. Mają długie daty przydatności, nie wylewają. Możliwe zakupy hurtowe. Sprawdź w GoEnergia.

Wyświetlanie 1–32 z 50 wyników

1 2